تبلیغات
جدید ترین اخبار فوتبالی ایران و جهان - استیلی: با 10 بازیكن صحبت كرده‌ایم اما قیمت‌ها خیلی بالاست

استیلی: با 10 بازیكن صحبت كرده‌ایم اما قیمت‌ها خیلی بالاست

یکشنبه 5 تیر 1390 15:31

نویسنده : حامد
ارسال شده در: پرسپولیس ،


 
حمید استیلی پس از تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اینكه روز گذشته تمرینات را آغاز كردیم امروز در دومین جلسه تمرین به زمین چمن آمدیم تا طبق برنامه پیش برویم.

وی با اشاره به قیمت درخواستی برخی بازیكنان گفت: رقم پیشنهادی‌ بازیكنان برای عقد قرارداد خیلی زیاد است و به همین دلیل دنبال هر فردی كه رفتیم با مشكل مواجه شدیم. باشگاه در حال صحبت با برخی از گزینه‌ها است تا به توافق برسد.

استیلی تاكید كرد: در صورتی كه بخواهیم بازیكنان را با رقم بالا جذب كنیم اختلاف در تیم ایجاد می‌شود. همه نفرات خوب هستند اما متأسفانه قراردادها عجیب است. به نظر من سقف قراردادها اصلا رعایت نمی‌شود و با مواردی كه دیده‌ایم این موضوع ثابت می‌شود. باید بدانیم پرسپولیس هواداران زیادی دارد و ما بازیكنی می‌خواهیم كه به پیراهن و رنگ این تیم تعصب داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص غیبت بازیكنان فصل گذشته در تمرینات این تیم گفت: آنهایی كه با ما نیستند جدا خواهند شد. من از زحمات آنها تشكر می‌كنم اما بازیكنانی كه اكنون در بین ما نیستند ذخیره بودند و می‌توانند جایی بروند كه با امكانات و تلاش بیشتر، فعالیت كنند. بازیكنانی نیز كه اكنون در خدمتشان هستیم بسیار خوب هستند و من به آنها اعتقاد دارم.

استیلی خاطرنشان كرد: به دنبال این هستیم كه با برخی بازیكنان ایرانی و خارجی مذاكره كنیم تا ضعف‌هایی كه در تیم داریم را جبران كنیم. تا امروز با حدود 10 بازیكن حرف زده‌ایم اما فعلا فقط با علی كریمی به توافق رسیده‌ایم و او را به این تیم اضافه كرده‌ایم. می‌دانید چرا با 10 بازیكن صحبت كرده‌ایم اما به توافق نرسیده‌ایم؛ چون قراردادها خیلی بالا است. ما می‌خواهیم با این بازیكنان سقف قرارداد را بدهیم اما جای دیگر این كار را نمی‌كند.

وی افزود: شما می‌دانید پرسپولیس دولتی است و بودجه تعریف شده‌ای در اختیار این تیم می‌گذارند اما شاید جای دیگر این طور نباشد. برخی از تیم‌ها هستند كه پول‌های زیادی خرج می‌كنند. شما باید سؤال كنید كه چرا 10باشگاه از فصل گذشته بدهی دارند و نمی‌توانند بدهی‌های خود را صاف كنند.

استیلی اظهار داشت: ما برخی بازیكنان مثل اولادی و انصاری‌فرد حرف‌ زدیم اما رقم‌ها، رقم‌هایی نیست كه آنها را جذب كنیم. باید فكری به حال این مسائل كرد. به نظر من اولادی هم حق دارد كه بگوید یك تیم خارجی به من یك میلیارد و نیم می‌دهد چرا باید به تیمی بیایم كه 350 میلیون می‌دهد.

این مربی در خصوص برنامه‌های آتی پرسپولیس گفت: با 15نفر بازیكن بزرگسال استارت زدیم. زمان زیاد نداریم و فصل آماده‌سازی برای یك تیم بسیار مهم است. ملی‌پوشان خودمان را 2 هفته در اختیار نداریم، همین موضوع كار ما را سخت می‌كند اما بیشترین نگرانی من بابت رقم قراردادها است.
  استیلی ادامه داد: ما به بازیكن می‌گوییم 350 میلیون به عنوان سقف قرارداد به تو می‌دهیم و به علاوه آن 70 میلیون تومان هم پاداش می‌دهیم اما نمی‌آید. اگر بخواهیم با توجه به كیفیت بازیكنان به یك بازیكن یك میلیارد و 900 یا 800 میلیون بدهیم و به یك بازیكن جوان خودمان كه در تیم ملی امید هم هست 150 میلیون بدهیم تعادل برقرار نمی‌شود و این فاصله به ما ضربه می‌زند. نمی‌شود به یك بازیكن یك میلیارد بدهیم و یك بازیكن، با ما قرارداد سفید امضا كند.

وی درباره معرفی دستیارانش گفت: با هنكه حرف‌هایی زده‌ایم و باشگاه در حال مذاكره با وی است كه انشاءالله بر سر مسایل مالی مشكلات حل شود و به ما اضافه شود. با چند گزینه ایرانی هم حرف زده‌ایم كه با بهنام ابوالقاسم‌پور به توافق نهایی رسیده‌ایم و با او همكاری می‌كنیم. سعی خواهیم كرد تمرینات را پیگیری كنیم و اگر در تهران توانستیم اردوی خوب و بازی دوستانه داشته باشیم به خارج از كشور نمی‌رویم، در غیر این صورت این كار را انجام خواهیم داد.

استیلی در جواب این سؤال كه به نظر شما چگونه باید با افرادی كه بالاتر از سقف قرارداد پول می‌خواهند برخورد شود، اظهار داشت: می‌شود با محرومیت با این موارد برخورد كرد. اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم این مشكلات پیش نمی‌آید. متأسفانه برخی باشگاه‌ها رعایت نمی‌كنند. برخی‌ها به ما می‌گویند شما می‌توانید حرف‌های خود را اثبات كنید؟ وقتی كه طرف می‌آید می‌گوید من فلان قدر می‌خواهم و با ما قرارداد نمی‌بندد، این اثبات حرف ماست.

وی یادآور شد: بعضی از تیم‌ها می‌آیند 900 میلیون به طرف می‌دهند و دو قرارداد را مقابل او قرار می‌دهند كه در آن سال‌های 90 و 92 قید شده است كه مسئله را درست كنند. یكسری كارهای غیر واقعی در فوتبال ما پیش می‌آید كه باعث می‌شود تیم‌ها در آخر سال نتوانند با بازیكنان خود تسویه حساب كنند. اگر پرسپولیس سال گذشته با 10 میلیارد بسته شده امسال با این وضعیت 20 میلیارد می‌خواهد تا به مشكل برنخورد.

استیلی تصریح كرد: اگر سقف قراردادها رعایت شود مشكلی پیش نخواهد آمد اما باز هم می‌گویم به اكثر بازیكنانی كه گرفتم اعتقاد دارم و همه بازیكنان تأثیرگذاری بودند. همه می‌دانیم طرفداران پرسپولیس، دومی را دوست ندارند. هدف ما این است از این بازیكنان و پتانسیل خوبی كه دارند استفاده كنیم و برای كسب یك مقام خوب و قهرمانی تلاش كنیم.

استیلی درباره مهدوی‌كیا گفت: مهدوی‌كیا از دوستان خوب من است اما ما در پست مهدی 2 تا 3 بازیكن داریم. انشاالله شرایط پیش آید كه با او همكاری كنیم. در لیست من یكسری بازیكنان بودند كه هنوز آنها را جذب نكردیم. البته می‌گویم با توجه به بزرگواری مهدوی‌كیا هر تیمی دوست دارد او را جذب كند اما ما الان شرایط خاصی داریم. وحید هاشمیان نیز قرار است به ایران بیاید و با باشگاه وارد مذاكره شود.

استیلی درباره وضعیت مهاجرانی و مدیر فنی پرسپولیس گفت: مهاجرانی به عنوان مشاور فنی و رئیس آكادمی در پرسپولیس خواهد بود. مدیر فنی تیم را باید باشگاه انتخاب كند. همه این افراد مانند مایلی‌كهن و بزرگان پرسپولیس معلم و استاد من بودند و امیدوارم با تصمیم باشگاه بهترین انتخاب برای كمك به پرسپولیس شود.


وی همچنین در خصوص تیم ملی امید گفت: اگر دقت لازم بود اینطور نمی‌شد. نسل آینده فوتبال ما از بین رفت، شاید یكسری از این جوانان بتوانند خودشان را حفظ كنند اما یكسری خیر.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -