تبلیغات
جدید ترین اخبار فوتبالی ایران و جهان - امیرعابدینی: مهدوی‌كیا در پرسپولیس محبوبیت استیلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد

امیرعابدینی: مهدوی‌كیا در پرسپولیس محبوبیت استیلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد

یکشنبه 5 تیر 1390 15:38

نویسنده : حامد
ارسال شده در: پرسپولیس ،

 امیر عابدینی مدیرعامل داماش گیلان مثل یك مربی در حال جذب بازیكن و جمع‌وجور كردن تیمش است. او كه یكی از مدیران كاربلد فوتبال ایران به شمار می‌رود در صدد آماده كردن یك تیم پرقدرت برای حضور در لیگ برتر است. با عابدینی در مورد وضعیت داماش حرف زدیم كه ناخودآگاه بحث به پرسپولیس كشید و مدیرعامل سابق این باشگاه حرف‌های جالبی زد. مصاحبه عابدینی با خبرنگار سایت گل را می‌خوانید.

آقای عابدینی، تا الان چند بازیكن را از لیگ برتر جذب كرده‌اید؟

جهانگیر عسگری، میلاد زنیدپور، محمد غلامی و ابوذر رحیمی را جذب كردیم و امروز یا فردا یك دروازه‌بان را هم به خدمت خواهیم گرفت. در ضمن عباس آقایی و همچنین محمدی مهاجم نفت مسجدسلیمان را جذب كرده‌ایم.

مثل اینكه می‌توانید سه بازیكن دیگر از لیگ برتر بگیرید؟

بله همین‌طور است. من باید یك دروازه‌بان دوم بگیرم، یك دفاع بخرم و یك جای خالی را هم نگه می‌دارم برای جذب یك بزرگوار.

حتما منظورتان مهدی مهدوی‌كیا است؟

بله دقیقا.

فكر می‌كنید چرا پرسپولیسی‌ها هنوز با مهدوی‌كیا قرارداد نبسته‌اند؟

آنها فقط بلدند كارهای سیاسی انجام بدهند. شما دیدید كه كاشانی چگونه مربی آورد و چگونه با این سیاسی بازی‌ها با شعور مردم بازی كرد. آن كمیته‌ای هم كه تشكیل شد كمیته فنی نبود بلكه كمیته گزینش بود. این كمیته تصمیمی گرفت كه از قبل به آنها دیكته شده بود و من برای بیژن ذوالفقار نسبت، محمد پنجعلی و زادمهر واقعا متأسفم من نمی‌دانم این آقایان چگونه بازی خوردند.

شما معتقدید استیلی از مدت‌ها قبل انتخاب شده بود؟

بله، صددرصد همین‌طور است. پرسپولیسی‌ها از مدت‌ها قبل با بازیكنان حرف زدند و حتی به دنبال محل اردو بودند. اگر پرسپولیس یك مجمع فوتبالی داشت یا یك كمیته فنی در این باشگاه تشكیل شده بود می‌شد این مسائل را توجیه كرد ولی ما می‌دانیم در باشگاه پرسپولیس چه خبر است. به نظر من آنها با علی دایی یك بازی سیاسی كردند و در نهایت این دایی بود كه برنده شد. چه كسی باور می‌كند كه استیلی به صورت ناگهانی سرمربی پرسپولیس شد؟

ولی پرسپولیسی‌ها اول دایی را انتخاب كردند و بعد این مربی از حضور در پرسپولیس انصراف داد. نظر شما چیست؟

شما بروید و ببینید این آقایان چگونه دایی را انتخاب كردند، چگونه از او برنامه خواستند و  چگونه از او خواستند كه جواب نهایی را بدهد. وقتی دایی به پرسپولیس برنامه داد، این معنی را می‌دهد كه او مدیریت این سیستم را قبول دارد ولی آقایان قضیه را طور دیگری جلوه دادند. آنها می‌خواستند كار به جایی برسد كه دایی به دست‌بوسی بیفتد. این آقایان می‌خواستند عقده‌ها  و نافرجامی‌های زندگی خود را در اینجا خالی كنند و مشخص شد كه عقده كاشانی از دایی مربوط به چه مسائلی است.

فكر می‌كنید حمید استیلی در پرسپولیس موفق شود؟

آمدن استیلی به پرسپولیس خوب نبود. من برای او آرزوی موفقیت دارم ولی روش آمدن او خوب نبود.

به نظر شما چرا پرسپولیس در جذب بازیكن به بن‌بست رسیده است؟

بازیكنی نمانده كه آنها بگیرند.

راستی نگفتید كه بالاخره مهدوی‌كیا را جذب می‌كنید یا خیر؟

اعتقاد دارم كه پرسپولیس خانه مهدوی‌كیا است و اگر با سیاسی‌بازی دراین خانه را به روی بسته‌اند، مطمئن باشید كه مهدی را جذب می‌كنیم. او آدمی نیست كه حاضر باشد به راحتی تحقیر شود و جزو نخبه‌های فوتبال آسیا است. فكر می‌كنم اگر مهدوی‌كیا به پرسپولیس برود محبوبیت استیلی تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

ولی اگر او به پرسپولیس برود، قبول دارید كه تمام حرف‌های شما رد می‌شود؟

اتفاقا من این حرف‌ها را می‌زنم كه پرسپولیسی‌ها برعكس عمل كنند و مهدوی‌كیا به این تیم برود. آنها علی كریمی را جذب كردند تا از بحران مربیگری بیرون بیایند و آبی روی آتش بریزند. حالا هم می‌خواهند با مهدوی‌كیا بازی كنند و اگر مهدی به پرسپولیس نرفت، این‌بار كریمی را وسط می‌اندازند و بگویند او دوست نداشت مهدوی‌كیا به پرسپولیس بیاید تا خودش بازوبند را ببندد. البته من كریمی را می‌شناسم و می‌دانم اصلا اهل این حرف‌ها نیست.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -